GENEL KATALOG
CAZİBE MERKEZLERİ KATALOĞU
KOBİ KATALOĞU
TEKNO KATALOG
Taşıt Kiralama Duyurusu


Sayın Yetkili,

Genel Müdürlüğümüz, Devletin Merkezi Satınalma Kurumu olarak kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacı olan mal ve hizmetlerin tedarik ve dağıtımı konusunda hizmet vermektedir.

Genel Müdürlüğümüz müşteri ihtiyaçlarını 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun istisna hükümlerine istinaden yürürlüğe konulan Ofis mevzuatı çerçevesinde; çeşitli alım yöntemleri ile esas olarak iç ve dış piyasadan, öncelikle yerinden ve ilk elden toplu alımların sağladığı fiyat avantajlarından azami ölçüde yararlanmak suretiyle en ekonomik biçimde ve hızlı bir şekilde tedarik etmekte, bu suretle kamu hizmetleri görülmekte ve kamu alımları konusunda kamu maliyesine sosyal ve ekonomik fayda sağlamaktadır.

Bu kapsamda, kamu kurum ve kuruluşlarına, faaliyet konularımız arasında yer alan Taşıt Kiralamaları konusunda da hizmet verilmesi planlanmaktadır. Taşıt kiralama hizmeti alımlarında da toplu alım avantajından yararlanılması, bu hizmetlerin belli standartlara uygun olarak, kaliteli ve hızlı bir şekilde alınması hem Ofis hem de kamu kurum ve kuruluşları bakımından büyük önem arz etmektedir.

Genel Müdürlüğümüzce, Taşıt Kiralama Hizmeti Alımlarına ilişkin hazırlık çalışmaları sürdürülmekte olup, 01.01.2017 tarihinden itibaren bu konuda da hizmet verilmesi öngörülmektedir. Bu aşamada kamu kurum ve kuruluşlarının taşıt kiralamaları konusundaki talep ve ihtiyaçları ile 2017 yılı planlamalarının da dikkate alınması önem arz etmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu alımlara yönelik hazırlık çalışmalarında kullanılmak üzere; Kurumunuzca 2017 yılında yerli binek taşıt grubunda kiralanması öngörülen taşıt sayısının ve konuya ilişkin görüş ve önerilerinizin www.dmo.gov.tr adresindeki müşteri giriş bölümüne e-satış kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra düzenlenen anketin doldurularak kaydedilmesi hususu önem arz etmektedir. Katkılarınıza şimdiden teşekkür ederiz.