DMO-MÜSİAD Sektörel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  • Güncellenme Tarihi : 27 Eylül 2018 Perşembe

Genel Müdürümüz Sayın Mücahit CİVRİZ, 25.09.2018 tarihinde MÜSİAD Ankara’da gerçekleştirilen, MÜSİAD Ankara Başkanı Sayın İlhan ERDAL ve yönetim kurulu üyeleri ile 19 sektörden yaklaşık 70 temsilcinin katılım sağladığı “MÜSİAD Ankara Bilgilendirme Toplantısı”na iştirak etmiştir.

Sektörel değerlendirmelerin yapıldığı, temsilcilerin; Devlet’ten ve DMO’dan beklentilerinin istişare edildiği toplantıda, ülkemizin ihtiyaç duyduğu “Yeni Kalkınma Hikayesi”nin önemi özellikle vurgulanmıştır.

Ayrıca, DMO’da Dijital Dönüşüm Hareketi ile İş Modellerimizin güncellenmesini de kapsayan bütüncül bir değişim ve dönüşüm süreci ile “Kamuda Akıllı Satınalma” bilincinin tüm paydaşlarımızla ortak değerlendirmeler yapılmak suretiyle oluşturulmasının amaçlandığı ifade edilmiştir.

Sektörlerin nabzını tutan önemli bir STK olan MÜSİAD ziyareti sırasında Genel Müdürümüz Sn. Mücahit CİVRİZ tarafından,

1930’lu yıllarda, önemli projeleri planlayan ancak uygulanması noktasında engellerle karşılaşan Sayın Nuri DEMİRAĞ’ın yaşadıklarına işaret edilerek kendimize ülke olarak zihinsel engel ve sınırlar koymamamız gerektiği,

Ezber bozan, sınırları ortadan kaldıran ve yerli üreticiyi destekleyen bir DMO hayalini hep birlikte gerçekleştirebileceğimiz ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu Kalkınma Hikayesini ancak ortak akılla hep birlikte yazabileceğimiz vurgulanmıştır.

Temsilcilerin Genel Müdürlüğümüzden beklenti ve memnuniyetlerini belirttikleri bu toplantıların, özellikle sektörel bazda daha detaylı çalışılarak devam etmesi gerektiğini vurgulayan Sn. CİVRİZ, kamu yöneticiliğini “pozisyon değil aksiyon makamı” olarak gördüğünü ve bu nedenle hızlı karar, hızlı eylemle tüm tedarikçilerimizin yanında olduğumuzu belirterek MÜSİAD’a üyelikleri kabul edilen yeni üyelere rozetlerini takarak plaketlerini takdim etmiştir.

Sektörel bazda yapılacak çalışmalar ile ilgili detaylı bilgilendirmeler ilerleyen günlerde ilgili tüm taraflarla paylaşılacaktır.