Sağlık Market Tedarikçi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  • Güncellenme Tarihi : 24 Aralık 2018 Pazartesi

   Eldiven ve enjektör malzeme cinsi gruplarında hizmet veren tedarikçilerin Sağlık Market uygulaması hakkında bilgilendirilmek üzere davet edildiği Sağlık Market Bilgilendirme Toplantısı 16.11.2018 günü saat 13:30’da Genel Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

   Toplantının açılış konuşmasını Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn. İsmet KESKİN yaparken, Sağlık Market uygulamasının önem ve kapsamından, Sağlık Bakanlığı’na ve tedarikçilere sağlayacağı kolaylıklardan bahsedilmiştir. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi KILIÇ’ın da katıldığı toplantıda Sn. KILIÇ Sağlık Market uygulamasından duydukları memnuniyeti dile getirmiş ve kurumumuza teşekkür etmiştir. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Tedarik Planlama-Stok ve Lojistik Yönetimi Daire Başkanı Uzm. Eczacı Sn. İrem MÜHÜRCÜ Sağlık Market uygulamasında gelinen son durum ve kaydedilen aşamalardan, sektörü bilgilendirmenin öneminden bahsetmiş ve gelinen aşamadaki önemli rolü için Devlet Malzeme Ofisi’ne teşekkürlerini sunmuştur.

  Toplantı iki oturum olarak gerçekleştirilmiş ve sonrasında soru-cevap bölümüyle tamamlanmıştır. Birinci oturumda Teknik Uzman Gökçe KAPTAN ve Sağlık Bakanlığı’ndan Uzm. Eczacı Aysun ÖZKAN  Sağlık Market uygulamasına genel bakış, çerçeve anlaşma ilanı ve anlaşma metni konulu sunumlarını yapmış, sunumda Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokolün içeriği, tarafların sorumlulukları, yerli ürünlere uygulanacak %15 fiyat avantajından bahsedilmiştir. İkinci oturumda Doç. Dr. Cansel KÖSE ÖZKAN ürünlerin teknik uygunluk değerlendirmesinin nasıl yapılacağı ve “Kalite Duvarı” konularından bahsetmiş, son olarak da DMO Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan Ömer Faruk MIZIKACI ve Pınar SÖNMEZ canlı olarak sistem üzerinden firmaların başvuruda nasıl bir yol izleyeceklerini  anlatmıştır. Toplantı firmaların soru-cevaplarıyla son bulmuştur.

   Bilgilendirme toplantılarına Sağlık Markette yer alacak diğer malzeme grupları için de devam edilecektir.