Genel Müdürlüğümüzce 15. Uluslararası Proje Gününe Katılım Sağlanmıştır.

  • Güncellenme Tarihi : 10 Nisan 2019 Çarşamba

Kaynakların etkin kullanımının gerekliliği ve verimliliğin her geçen gün öneminin artmasıyla, proje yönetimi hem uluslararası hem de ulusal çapta oldukça önemli hale gelmektedir. Uluslararası ölçekte her yıl Kasım ayının ilk Perşembe günü Uluslararası Proje Yönetimi Günü olarak çeşitli aktivitelerle kutlanmaktadır.

Uluslararası Proje Yönetimi Günü ülkemizde de proje yönetimi ile ilgili önemli organizasyonlara imza atan PMI-TR (Project Management Institute – Turkey Chapter) ve İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) tarafından 1 Kasım 2018 Perşembe günü İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen aktivitelerle kutlanmıştır. Ankara’daki aktivitelere de kurumumuzun Proje ve İş Geliştirme Müdürlüğü tarafından katılım sağlanmıştır.

Katılımcılar yapmış oldukları konuşmalarında dijitalleşmeyle birlikte iletişimin artması iş ve işlemlerin daha kısa süre içerisinde tamamlanması ve olaylara farklı açılardan bakmanın doğru sandığımız yanlışlardan kaçınarak gelişim sürecine katkı sağlaması noktalarına değinmişlerdir.

Devlet Malzeme Ofisi olarak dijitalleşmenin öneminin farkında olarak bu tür gelişmeleri yakından takip ediyoruz.