2018-2019 Dönemi Stajyer Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  • Güncellenme Tarihi : 24 Aralık 2018 Pazartesi

Genel Müdürlüğümüz “2018-2019 Dönemi Staj Programı” na katılan Meslek Lisesi 4. Sınıf öğrencileri için, 26.09.2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdür Vekilimiz Sn. Mücahit CİVRİZ başkanlığında düzenlenen toplantıya, İnsan Kaynakları Daire Başkanımız M. Fatih YAVAŞIN ile ilgili personelimiz tarafından katılım sağlanmıştır.

Toplantıda Genel Müdür Vekilimiz Sn. Mücahit CİVRİZ;

Staj programına katılan öğrencilerin, meslek lisesinde öğrenim görmekte oldukları alanlara uygun birimlerde görev almalarının önemine değinmiş; staj sürelerinin öğrenimlerine katkı sağlaması amacıyla stajyer öğrencilere eğitim alanları ile bağlantılı işler verilmesi gerektiğini belirtmiştir.

Ayrıca, stajyer öğrencilere DMO hakkındaki bilgi ve düşünceleri, kurumumuzu tercih etme sebepleri ve gelecek hedefleri ile ilgili sorular yöneltmiş; programa katılan öğrencilerden kurumumuza katma değer sağlayabilmeleri için özverili çalışmalarda bulunmalarına ve staj dönemlerinin sonunda DMO’dan kazanımlarla ayrılmalarına ilişkin beklenti ve temennilerini iletmiştir.

İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından yapılan sunum ile;

Kurumumuzun organizasyon yapısı ve birimlerin görevleri, staj bitiminde kurumumuza sunacakları ‘staj projesi’ ve stajyer öğrencilerin Ofisimizden elde edecekleri kazanımlarını arttırabilmeleri amacıyla staj süreleri boyunca;

  • Devamsızlık,
  • İzin kullanımı,
  • Mesai saatlerine uyma,
  • Kılık-kıyafetlerine özen gösterme,
  • Görev ve sorumluluklarının bilincinde olma,
  • Yemekhane ve servis kullanımı esnasında kurallara uyma, saygılı ve özverili davranma,

hususlarında bilgilendirmelerde bulunulmuştur.