Genel Müdürlüğümüz ile Savunma Sanayii Başkanlığı Arasında “Siber Güvenlik Alanında İşbirliği Protokolü” İmzalandı

  • Güncellenme Tarihi : 8 Kasım 2018 Perşembe

Genel Müdürlüğümüz ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) arasında 07.11.2018 tarihinde “Siber Güvenlik Alanında İşbirliği Protokolü” imzalandı. Savunma Sanayii Başkanlığı’nda gerçekleştirilen imza törenine, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Sn. İsmail DEMİR, Genel Müdürümüz Sn. Mücahit CİVRİZ ile kurum yetkilileri katıldı.

İmza töreninde konuşan Genel Müdürümüz CİVRİZ, Devlet Malzeme Ofisinin yeni bir iş modeli ile Tasarruf Odaklı Tedarik Yaklaşımının yanında Değer Odaklı Kalkınma Yaklaşımını hayata geçirdiğini ve Tekno Katalog Platformu ile girişimcilik ekosistemine dâhil olduğunu dile getirdi. Ayrıca, “Bu protokol, Türkiye’nin kalkınma hikâyesinde ve girişimcilerin başarı hikâyesinde çok önemli bir adımdır. Siber güvenliğin 5. harp alanı ilân edilmesi de bu konunun önemini gösteriyor.” dedi.

İmzalanan Protokol kapsamında, Savunma Sanayi Başkanlığı himayesinde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nde yer alan firmaların kamu kurumlarıyla buluşturulması ve firmaların ürünlerinin Devlet Malzeme Ofisi Tekno Katalog’unda yer alması sağlanacaktır.

Protokol ile, kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan siber güvenlik yazılımları ve bilişim teknolojilerinin yerli ve milli bir altyapıya sahip olabilmesi ve kamu alımlarında yerli ve milli ürün tercih edilmesi için yeni stratejiler geliştirilmesi amaçlanmaktadır.