DMO ile ASO Gündem Toplantısı

19.07.2023

12.07.2023 tarihinde Ankara Sanayi Odası (ASO) ile Devlet Malzeme Ofisi (DMO) işbirliğiyle düzenlenen "DMO ile ASO Gündem Toplantısı"  ASO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya DMO Genel Müdürü Sn. Mücahit Özdemir, ASO Başkanı Sn. Seyit Ardıç, ASO Başkan Yardımcısı Sn. Ercan Ata, DMO Daire Başkanları, ASO Meclis Üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı.

Toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Müdürümüz Sn. Mücahit Özdemir, DMO olarak kamunun en büyük satınalma platformu olduklarını belirterek, DMO'nun, 2000 yılından sonra ivmelenen Türkiye ile birlikte artan ihtiyaçlara göre yeniden tasarlandığını anlattı.

Özdemir, "Bu kapsamda müşteri gamımızı da genişlettik. Yerlilik bilincinin artması, ülkenin makroekonomik değişimlerinde üretici ve yerel firmaları koruma noktasında gereken inisiyatifi alabileceğimiz bir kurum olarak DMO'yu bir daha tasarladık. DMO'nun kırtasiye ve mobilya işleri yanında ülkenin stratejik projelerinin de paydaşı olarak yerini alması gerekiyordu." diye konuştu.

Toplantının ardından kamu alımlarında merkezi satınalmanın sağladığı avantajlar ile tedarikçilere ilişkin çeşitli bilgilendirmeleri konu alan bir sunum yapıldı. Sunum sonunda ise tedarikçilerin soruları cevaplandırılarak toplantı sona erdirildi.