Akaryakıt Tedarikinde Petrol Ofisiyle 3 Yıllık Yeni Dönem

29.11.2023

Petrol Ofisi A.Ş CEO’su Mehmet ABBASOĞLU ve ekibi, Genel Müdürümüz Sayın Şinasi CANDAN’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ve DMO ile POAŞ arasında, kamu kurum ve kuruluşlarının akaryakıt tedarikinde yeni döneme ilişkin imzalanan sözleşmenin uygulama sürecine ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu. 

Genel Müdürlüğümüzün 2020 yılından itibaren finansal aracılık hizmeti kapsamında, KamuTOS (Kamu Akaryakıt Taşıt Otomasyon Sistemi) üzerinden karşılanan ve 120.000 aktif taşıta ulaşılan akaryakıt tedarikinde; yapılan ihale sonucunda Petrol Ofisi A.Ş. ile 3 yıllık imzalanan bu sözleşme kapsamında toplam indirim oranı %5,45 olarak gerçekleşmiştir. Elde edilen toplam indirim oranının %4’ünün Kamu kurum ve kuruşlarına yansıtılmasına ve %1,45’inin Akaryakıt Finansal Aracılık Bedeli olarak belirlenmesine karar verilmiştir. 

Ayrıca, ihalede elde edilen indirimin toplam marja oranı referans alınarak, Şubat ve Ağustos aylarının ikinci dönemlerinden geçerli olmak üzere, indirim oranı 6 ayda bir güncellenerek tüm paydaşlarımıza duyurulacaktır.

Ziyaret kapsamında, kamunun akaryakıt tedarikinde bugüne kadar gerçekleştirilen süreçler hakkında değerlendirmeler yapılarak, DMO’nun merkezi alım gücüyle standardizasyon ve tasarruf yönünde kamuya katma değer sağlayan önemli bir çalışma olduğu görüşmenin öne çıkan konuları oldu. 

Kamuoyuna önemle duyurulur.

 

NOT:

  1. Mevcut süreçte olup akaryakıt almaya devam etmek isteyen kurumların herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.
  2. Sürece ilk kez dahil olmak isteyen kurumlar, kurumsal web sitemiz üzerinden ilgili adımları takip edebilirler. https://www.dmo.gov.tr/MusteriIslemleri/Akaryakit