Sağlık Alanındaki Paydaş İş Birliğini Önemsiyoruz

13.05.2024

RX Tüyap tarafından düzenlenen Expomed Eurasia, 25-27 Nisan tarihleri arasında medikal dünyanın en önemli buluşma noktalarından biri olarak İstanbul'da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Bu yıl 31. kez düzenlenen fuar, tıbbi cihazlar, medikal malzemeler ve sağlık alanındaki en son yenilikleri sektör profesyonelleriyle buluşturdu.

Açılış töreninde Genel Müdürümüz Sn. Şinasi CANDAN’ın ve Genel Müdür Yardımcımız Sn. Dr. Mehmet KOCA’nın da yer aldığı Expomed Eurasia Fuarı, 80 bin metrekarelik alanda, 122 ülkeden 6.000 uluslararası ziyaretçiye ulaşan, toplamda ise 26.000'in üzerinde ziyaretçiye ve 700’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Genel Müdürlüğümüzce; sağlık alanında yürütülmekte olan iş süreçlerinden ihale, e-satış platformu, fiyat araştırma, fatura gibi bölümlerde çalışanlar ile tanıtım ekibimizin yer aldığı büyük bir ekiple katılım sağlandı. Expomed Eurasia 2024 Fuarı, medikal ekipman ve teknolojilerinden, ortopedi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ürünlerine, sarf malzemelerine ve tek kullanımlık ürünlere, hastane ve tıbbi tesis yönetimi çözümlerinden, reçetesiz ürünlere kadar geniş bir ürün yelpazesini inceleme imkanı sağladı. Ayrıca, mevcut tedarikçiler ve tedarikçi adayları olmak üzere 200’ün üzerinde firmayla bir araya gelerek Sağlık Market ve Katalog Süreçleri hakkında B2B görüşmeler gerçekleştirildi. 100’den fazla firma standı gezilerek sektöre yön veren güçlü ağlar oluşturma ve sağlık sektörünün geleceğine ışık tutan, yenilikçi ve ileri teknoloji ürünlerini bir arada gözlemleme imkânı sunuldu.

7. Salonda yer alan ana standın yanı sıra İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi Derneği (İSEK) iş birliği ile fuarda yer alan İnovasyon Alanı'nda Tekno Katalog stantı yer aldı. Start-up’lar başta olmak üzere medikal alanda geliştirilen yenilikçi ürün ve hizmetlerin sergilendiği bu özel alanda genç girişimcilere ulaşma ve DMO süreçleri hakkında bilgi paylaşımında bulunma imkanı sağlandı. Ayrıca sağlık endüstrisine yönelik güncel konuların ele alındığı seminerler ve paneller takip edildi.

Fuar sürecinde;

  • SADER ve DETESADER tarafından organize edilen Değer Temelli Sağlık Hizmetleri Oturumuna katılan Genel Müdürümüz Sn. Şinasi CANDAN, merkezi satınalma kurumu olarak, kalite, verimlilik, sürdürülebilirlik ve optimal fiyat gibi unsurları dikkate alarak, paydaş ilişkilerini maksimum düzeyde sürdürmek ve birlikte fayda sağlamanın önemini vurguladı.
  • Genel Müdürlüğümüzü tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen sunumun ilk kısmında Strateji Geliştirme Daire Başkanı Sn. Yücel EFE, DMO’nun süreçleri, mevcut durumu ve yeni dönem projeleri hakkında; ikinci kısmında 4 Nolu Satınalma Daire Başkanı Sn. Gökçe KAPTAN, Sağlık Market Uygulamaları; sunumun üçüncü kısmında ise Paydaş İlişkileri ve Tanıtım Şube Müdürü Sn. Sümeyye FETTAHOĞLU, tedarikçi ön kayıt ve başvuru ekranları hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Sonrasında ise katılımcılarla interaktif bir şekilde soru cevap oturumu gerçekleştirildi.
  • İSEK tarafından düzenlenen etkinlikte Tekno Katalog Şube Müdürü Sn. Suat YAMAÇ, Tekno Katalog tanıtımı ve başvurusu hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Böylece, Devlet Malzeme Ofisi olarak başarılı, etkin ve verimli bir fuar tamamlanmış oldu.